Benefity Spiruliny, vďaka ktorým bude vaše telo zdravé a vitálne

Poznáte Spirulinu? Predstavujeme vám zázračnú superpotravinu, ktoré je plná živín. Pozitívne vplýva na mnohé funkcie a systémy v ľudskom organizme. Je skvelým výživovým doplnkom pre každého jedinca, ktorý chce byť zdravý a vitálny.

Benefity Spiruliny, vďaka ktorým bude vaše telo zdravé a vitálne
Benefity Spiruliny, vďaka ktorým bude vaše telo zdravé a vitálne (Foto: PR)

Spirulina sa na našej planéte nachádza viac než 3 miliardy rokov a patrím k najoceňovanejším zeleným potravinám. Popísať by sme ju mohli ako mikroorganizmus s vysokým obsahom chlorofylu, ktorý má vďaka svojej vysokej adaptabilite mimoriadnu schopnosť prežívania. Čo vlastne obsahuje?

  • bielkoviny
  • sacharidy
  • minerály
  • vitamíny
  • enzýmy
  • vysoký podiel vitamínu K

Tento multivitamín v sebe ukrýva viac než 100 živín a tiež veľa betakaroténu, omega-6 mastných kyselín, proteínov, fykocyanínu a zeaxanthínu.
Spirulina je vhodná k dlhodobej konzumácií pre všetkých od 3 rokov – mužov, ženy (tehotné i dojčiace) a aj deti. Predávkovania sa nemusíte báť, neboli totiž preukázané žiadne podobné prípady.

Pri akých ťažkostiach pomáha Spirulina?

Pozitívny vplyv má najmä na kardiovaskulárny systém, zdravie očí a mozgu, zlepšovanie imunity a vitality. Je silným antioxidantom, vďaka svojim detoxikačným účinkom. Tým, že prečisťuje ľudský organizmus, ovplyvňuje:

  • vitálnosť a energiu
  • chudnutie (potláča hlad a chuť na sladké)
  • fungovanie čriev a tráviaceho traktu

Čistý a zdravý organizmus je charakteristický vyváženým pH vnútorného prostredia. Znamená to, že telo je menej náchylné voči infekciám a vírusovým ochoreniam, pretože jeho imunitný systém je na lepšej úrovni. Zároveň je odolnejšie, trebárs aj v boji proti rakovine.
Pravidelné užívanie Spiruliny vedie, okrem iného, aj k zvýšenej tvorbe červených krviniek, zníženiu hladiny cholesterolu a krvného tlaku.

Ako Spirulinu užívať?

Spirulina sa užíva vo viacerých formách – napr. prášok a tablety. Všetky varianty sú výživovo rovnaké, záleží teda na tom, čo vám viac vyhovuje a čo preferujete.

Spirulina prášok

Prášok sa buď rozpúšťa vo vode, džúse, čaji a vypije sa alebo sa primieša k jedlu. Potrebné je užívať aspoň 5 g, teda jednu vrchovatú čajovú lyžičku. Dávkovanie prášku nemusí byť vždy presné, najmä ak nemáte presnú odmerku alebo váhu.

Spirulina tablety

Tabletky sú veľmi pohodlným spôsobom jej konzumácie. Vždy viete, akú dávku beriete. Koľko tabliet do dňa musíte zjesť, záleží od ich veľkosti. Vždy čítajte a riaďte sa priloženými inštrukciami.

Text:PR