Oplatí sa kupovať produkty s označením BIO alebo to je zbytočné vyhadzovanie peňazí?

Produkty v obchode s označením BIO, nachádzajúce sa v špeciálnom oddelení so všetkými zdravými potravinami bývajú značne drahšie ako svoje „neBIO“ verzie. Či už sa jedná o jedlo alebo kozmetiku. Kedy sa oplatí investovať do BIO produktov, no a kedy by ste to mali radšej zvážiť?

Oplatí sa kupovať produkty s označením BIO alebo to je zbytočné vyhadzovanie peňazí?
Oplatí sa kupovať produkty s označením BIO alebo to je zbytočné vyhadzovanie peňazí? (Foto: unsplash.com)

BIO potraviny, do ktorých sa oplatí investovať

Nálepka BIO pri určitých potravinách má naozaj význam, pretože nemajú v sebe chemikálie, sú pestované v ekologickom poľnohospodárstve a ide tam hlavne o súlad s prírodou. BIO by ste mali určite kupovať ovocie a zeleninu. Ako sme už spomínali, nie je postrekovaná a je pestovaná v súlade s prírodou. Má lepšiu chuť, vitamíny, ktoré by mala mať a najideálnejšie je kupovať také ovocie a zeleninu, ktoré sú pestované na našom území.

Vajíčka sú ďalšou z potravín, kedy sa naozaj oplatí zvážiť výskyt označenia BIO. Je rozdiel vo farbe vajíčka kury, ktorá sa pohybuje po dvore a takej, ktorá je zavretá v klietke. Ak máte radi vajíčka a konzumujete ich vo vyšších množstvách, určite by ste mali investovať do BIO vajíčok.  Z vajíčok sa presunieme na BIO mäso akéhokoľvek druhu. BIO mäso je delikatesa a rozdiel je určite značný. Čo sa týka BIO kuracieho, tak to nie je o moc drahšie ako to z klietkového chovu, preto sa nemusíte báť vysokých cien.

Čo sa týka ostatných BIO potravín, investovať sa oplatí ešte do medu, citrusov z ktorých sa využíva aj koža, mlieka a mliečnych výrobkov. Ostatné veci ako rôzne BIO sladkosti alebo tyčinky by ste v obchodoch naozaj mali obchádzať a neoplatí sa do nich investovať. Sú len zbytočne predražené a viete nájsť lepšie alternatívy.