Oslabená imunita podľa znamenia – dávajte si pozor, ak ste sa narodili v týchto mesiacoch!

Umývanie rúk, dodržiavanie sociálneho odstupu, nosenie rúška – to sú už našťastie len pozostatky pandémie, ktorá nás celé roky sužovala, ale zároveň účinný spôsob, ako ďalej bojovať aj proti iným baktériám a vírusom. Ak sa často cítite chorí alebo unavení, vaša imunita je pravdepodobne oslabená. V jeseni to platí špeciálne najmä pre nasledujúce znamenia zverokruhu.

Oslabená imunita podľa znamenia - dávajte si pozor, ak ste sa narodili v týchto mesiacoch!
(zdroj: unsplash.com)

Choré črevá = chorý človek

Ľudia narodení v letných mesiacoch zimu veľmi nemusia. Nemusí ju ani ich imunita – napríklad Raci majú tendenciu ochorieť aj po veľkom projekte v práci alebo po emocionálnej situácii doma. Je faktom, že stres je ďalším faktorom, ktorý do veľkej miery vplýva na imunitný sytém. U Levov sa zasa objavujú najmä brušné ťažkosti, ako časté hnačky, plynatosť alebo zápcha, čo je tiež znakom oslabeného imunitného systému. Výskum totiž ukazuje, že až 70 percent imunitného systému sa nachádza v našom tráviacom trakte. Nízke množstvo črevných baktérií vás môže vystaviť riziku vírusov, chronického zápalu a dokonca aj autoimunitných porúch. S častými infekciami bojujú aj Škorpióni. Narušenú imunitu máte vtedy, ak prekonáte viac, než štyri infekcie ucha ročne, dva rozvíjajúce sa zápaly pľúc alebo vyberiete dva cykly antibiotík.

Únava a dlhé hojenie rán neveštia imunite nič dobré

Strelcom sa vo všeobecnosti dlho hoja rany. Keď sa popálite, porežete alebo poškriabete, vaša pokožka automaticky prejde do režimu nápravy poškodenia a telo začne pracovať na posielaní krvi bohatej na živiny do poranenia, aby tak pomohla regenerovať novú kožu. Ak je imunitný systém pomalý, je pomalé aj hojenie sa rán. Práve Vodnári sa zvyknú veľmi často cítiť unavení. Je to preto, že telo sa snaží ušetriť energiu, aby podporilo imunitný systém. Ryby mávajú často nádchu – počas nej imunitnému systému trvá tri až štyri dni, kým si telo vytvorí protilátky a bojuje tak proti otravným choroboplodným zárodkom. Častá nádcha je tak jasným signálom, že imunitný systém je oslabený.

Posilňujte imunitu, ako sa len dá

Na to, aby ste posilnili svoj imunitný systém, nech už ste akékoľvek znamenie, stačí dodržiavať pár vecí. Niekoľko zmien životného štýlu a nové návyky a budete sa cítiť silní a zdraví! Pomôže napríklad jesť vyváženú stravu a dopriať si dostatok spánku. Do stravy pridávajte látky, ktoré sú zdravé a pre fungovanie tela potrebné – ako napríklad proteíny, ktoré môžete doplniť aj v podobe výživových doplnkov a lacnejšie vďaka MyProtein zľave. Ak cvičíte, robte to pravidelne. Udržiavajte si zdravú telesnú váhu a nefajčite. Hoci absolútna eliminácia stresu neprichádza v dnešnej dobe do úvahy, snažte sa ho aspoň minimalizovať. Pomôcť vám môžu aj rôzne vitamínové a výživové doplnky, ktoré sa dajú kúpiť aj online a využiť pri ich nákupe môžete napríklad zľavový kód Dr. Max. V neposlednom rade myslite aj na svoje psychické zdravie. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že každé ochorenie začína v hlave. Najmä počas depresívnych jesenných dní sa snažte udržiavať v pohode a robte si radosť maličkosťami – napríklad aj darčekmi a prekvapeniami, ktoré si môžete kúpiť lacnejšie vďaka Manboxeo zľavovému kódu.