Viete, akú vodu pijete? Vylepšite jej stav a zloženie!

Z hľadiska zdravia si najviac vážte tých hostiteľov, ktorí vám ako prví ponúknu pohár čistej vody. Pre telo je jednou z najprirodzenejších tekutín, ktorá zabezpečuje metabolické, energetické a nervové prenosy. Podieľa sa na termogénnych funkciách, vďaka čomu sa pri optimálnej teplote (22 – 27 °C) účinnejšie spaľujú tuky a vyplavujú škodliviny z tela. A navyše – jej chuť je nenahraditeľná!

Viete, akú vodu pijete? Vylepšite jej stav a zloženie!
(zdroj: Shutterstock.com)

Je vaša pitná voda dostatočne kvalitná?

A keďže je priezračná, len ťažko v nej analyzujeme zastúpenie nevyhnutných minerálov. Tie sa na jazyku taktiež nerozplývajú, preto sa efektívnejším riešením stáva rozbor vody. Každá domácnosť má na to zo zákona právo, ak je napojená na vodovod alebo využíva vodu zo studne. Pri vode z vodovodu kontaktujeme najbližšiu vodárenskú spoločnosť s požiadavkou výpisu aktuálneho rozboru vody. Konzumovaná voda zo studne si vyžaduje najprv odobratie vzorky, pričom celková analýza sa vyhotovuje s dodaním do 10 – 14 dní.

Voda na konzumáciu buď vyhovuje, alebo nie

Iná možnosť nie je, pričom najmä v domácnostiach, kde sa trvalo zdržiavame, kontrolujeme jej stav do zaradenia medzi tvrdšie vody. Potom by malo byť v našom záujme udržiavať ju. Tvrdosť vody bližšie určuje súčet zastúpenia vápnika a horčíka.

Ich výskyt v pitnej vode, rovnako aj odstránenie nežiaducich prvkov reguluje už samotný domáci ionizátor vody. Zabraňuje prenikaniu chemikálií, pričom podnecuje liečivé účinky na molekulárnej úrovni nevyhnutných minerálov. Tieto účinky sú známe pre rozpustný vodík, ale v zásade celé zloženie ionizovanej vody stimuluje antioxidačné pôsobenie cez každú bunkovú stenu jednotlivo.

Chcete sa cítiť skvelo? Ponúknite sa pohárom ionizovanej vody! Je iná ako bežná z vodovodného kohútika – na základe vodíkových iónov patrí k zásaditým tekutinám, lepšie vstrebávateľným a účinným pre ľudský organizmus.

Komerčný článok