Ružová voda – využite jej účinky na pleť aj zdravie

Ponuka kvetinových vôd, ktoré sa dajú multifunkčne používať, je momentálne naozaj široká. Jednou z najobľúbenejších je práve ružová voda. Hodí sa pre všetky typy pletí, vďaka je komplexným účinkom. O jej skvelých vlastnostiach vedela už aj Kleopatra, ktorá ju pravidelne používala. Prečo zaradiť túto vodu do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť?

Ružová voda – využite jej účinky na pleť aj zdravie (Foto: unsplash.com)

Ruža a jej vlastnosti

Ruža a výťažky z nej sa v kozmetike používajú dlhé roky. Získava sa vodnou destiláciou kvetov ruže damašskej. Nie je to hlavným produktom výroby, ale vzniká ako vedľajšia zložka pri príprave esenciálnych olejov. Nie je ružová voda ako ružová voda. Určite patrí medzi tie drahšie kozmetické produkty, preto sa vytvára množstvo lacných a menej kvalitných alternatív. Tú najlepšiu ružovú vodu spoznáte tak, že nemá v zložení alkohol, ani iné konzervačné látky. Ružová voda je univerzálnym produktom, ktorý viete využiť pri rôznych problémoch.

Prínosy používania ružovej vody

Ružovú vodu môžete používať na množstvo spôsobov. Hlavným je samozrejme použitie na pleť. Voda z ruží vyrovnáva pH pokožky a slúži ako tonikum. Udržuje v nej vlhkosť a zabraňuje jej vysušovaniu. V prípade aknóznej pleti je výhodou, že má antiseptické a antibakteriálne účinky. Problematická pleť má na sebe baktérie, ktoré zapríčiňujú vytváranie nepríjemných vyrážok a voda ich ničí. V lete sa viete ružovou vodou príjemne osviežiť a chrániť pleť pred vysušovaním od slnka.

Sprej s ružovej vody viete používať aj ako prírodnejšiu alternatívu fixátoru mejkapu, vody po holení a je skvelým pomocníkom aj pre vlasy. Pokožka hlavy je vďaka nej prekrvená a dezinfikovaná. Ak bojujete s alergiami alebo sú vaše oči náchylnejšie na opuchy, ružová voda ich môže ukľudniť. Nastriekajte si ju na vatový tampón a priložte na oči.