8 spôsobov, akými môžete využiť zázračnú rastlinu: Aloe Vera

8 spôsobov, akými môžete využiť zázračnú rastlinu: Aloe Vera
8 spôsobov, akými môžete využiť zázračnú rastlinu: Aloe Vera (zdroj: komerčný článok)

Aloe vera. Jedná sa o unikátnu rastlinu, ktorú väčšina z vás pozná hlavne ako jednu zo základných prísad rôznych krémov a iných kozmetických produktov. Táto rastlina však ponúka omnoho viac možností, ako využiť jej unikátne vlastnosti. V tomto článku sa dozviete s čím vám vie aloe vera pomôcť. Iste budete prekvapení, že to nie je iba oblasť kozmetiky – vie toho podstatne viac.

1. Má fantastické upokojujúce účinky

Tie sú jedny z najznámejších. Pokiaľ je potrebné vašu pleť akokoľvek upokojiť, aloe vera je na to to pravé. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu si môžete byť istí, že dokáže vašu pleť skutočne veľmi rýchlo upokojiť. Pomáha hlavne pri popáleninách od slnka, ale aj pri popálení od horúceho hrnca, alebo plameňa. Aplikácia tejto rastliny by mala byť čo najrýchlejšia. A v akej forme? Priložením odrezanej rastliny (najlepšia metóda); krémy, emulzie a peny, prípadne rôzne oleje.

2. Podporuje rast vlasov

Nie sú to len upokojujúce účinky. Ide tiež o účinky, ktoré sa môžu týkať vašich vlasov. Ak máte problémy s tým, že vám pomaly rastú, alebo že vám vypadávajú, tak si buďte istí, že práve toto je ten pravý pomocník, s ktorým zaručene neurobíte chybu. Aloe vera totiž obsahuje rôzne aminokyseliny, ktoré dokážu veľmi dobre obnovovať a tiež stimulovať pokožku vašej hlavy. Vďaka tomu nielenže podporí rast vlasov, ale tiež dokáže zabrániť ich vypadávaniu.

3. S aloe budú vaše vlasy aj zdravé

Nielen, že vám vlasy prestanú padať a budú vám rásť, budú aj dokonale zdravé. V prvom rade preto, že aloe vera dokáže vaše vlasy aj vlasovú pokožku čistiť. To je prvý krok ku kráse, rovnako ako prvý krok k zdraviu. Vďaka svojim látkam pomáha k hydratácii vlasov, ktoré tak nevyzerajú príliš suché. Tým je eliminovaný tiež prípadný problém s lámavosťou. Aj preto sa šampóny, kondicionéry, alebo masky s aloe odporúča používať hlavne počas leta, kedy sú vlasy slnkom výrazne poškodzované.

4. Pomôže v prípade rôznych kožných problémov

Aloe dokáže pomôcť od rôznych kožných problémov. Tie môžu byť rôznorodé a nejde len o už spomínané popáleniny. Ideálnymi pomocníkmi sú rôzne krémy, alebo oleje. Pravidelnou aplikáciou si poradia s akné, eliminujú ekzémy, zahoja štípance od hmyzu.

Vie si ale poradiť aj s rôznymi škrabancami, ktoré dokáže oveľa rýchlejšie zahojiť. A je jedno, či ide o odreté kolená u detí, alebo napríklad rozškriabané chrastičky na koži. Na toto všetko je vhodné aloe vera nanášať.

5. Široká paleta vitamínov a minerálov nielen pre vašu kožu

Táto rastlina obsahuje aj rad rôznych enzýmov a minerálov. Ďalej nemožno zabúdať na obsah vitamínov. To všetko obsahuje v podstate jediná kvapka aloe vera gélu, ktorý sa vytlačí z listov a ktorý je možné na kožu hneď nanášať, alebo je možné ju pridať do rôznych krémov a olejov. Potom stačí aplikovať, čo znamená veľký prísun pre pokožku dôležitých vitamínov, ako napríklad A, B, ale aj C, alebo tiež vitamín D.

6. Pomôže vnútorným orgánom

Iste ste sa v obchodoch už stretli s rôznymi nápojmi, ktoré aloe vera obsahujú. Určite je dobré ich kúpiť a piť. Pozor ale na ich zloženie. To si dôkladne prečítajte, pretože inak si môžete kúpiť iba sladkú vodu s mizivým percentom účinných látok. Keď si kúpite kvalitný aloe vera nápoj, môžete tým dokonale pomôcť vašim vnútorným orgánom. Dokáže výrazne podporiť regeneráciu vašej pečene, rovnako ako prispieva k dobrej a bezproblémovej funkcií žlčníka a žalúdka.

7. Lepšie trávenie, aj vylučovanie

Pri vnútornom užívaní aloe vera môžete výrazne podporiť aj vaše trávenie a s ním spojené vylučovanie a detoxikáciu. Táto činnosť vášho tela bude nielen pravidelná, ale tiež dôjde k tomu, že bude telo oveľa lepšie vstrebávať dôležité látky a živiny z potravy. V črevách dokáže aloe dokonca aj bojovať proti kvasinkám, ktoré sa tu môžu množiť. Vďaka ich eliminácií vás už nemusia trápiť problémy s nafukovaním, ktorý sa môže objaviť nielen po určitých jedlách. Dôvodom je práve nerovnováha vo vašich črevách.

8. Poradí si aj s problémami s vašim žalúdkom

Máte často pocity, že sa vo vašom žalúdku deje niečo divné? Že sa po každom jedle nafukuje, že sa aj po malých porciách cítite preplnení, alebo dochádza k tomu, že vás z ničoho nič začne páliť záha? Aj to sú situácie, kedy sa dokonale hodí aloe vera. V tomto prípade opäť odporúčame staviť hlavne na kvalitné nápoje. Také, ktoré obsahujú vysoký podiel šťavy, ktorú má táto rastlina v listoch, a ktoré zároveň neobsahujú žiadne nežiaduce látky, ako sú cukry, alebo napríklad veľké množstvo chémie.

Ako si urobiť aloe vera gél?

Listy aloe vera sú dlhé a mierne zakrivené sa zúbkovanými okrajmi. Gél je mäsitá časť, ktorá sa nachádza pod „kožou“ listu.
Na aloe gél budete potrebovať
– list aloe vera
– ostrý nôž
– lyžičku
Postup:
1. Vezmite list a odrežte zúbkovanú hranu.
2. Veľmi opatrne zrežte zelenú kožu listu, tým sa vám odkryje priesvitný gél o ktorý nám ide.
3. Tento gél zoškrabte lyžičkou a rozmixujte pomocou ponorného mixéra.
4. Nalejte gél do čistej nádoby a uchovávajte v chladničke, kde vydrží asi týždeň.

Komerčný článok