Prečo sa oplatí investovať do BIO zeleniny? Výhody oproti klasickej zelenine

Označenie BIO a RAW sa v posledných rokoch stalo veľkým trendom, hlavne preto, lebo sa to vo veľkom prezentuje na internete ako tá správna voľba. No väčšina z nás možno ani nevie, čo to vlastne znamená a prečo sa do BIO produktov oplatí investovať. Celú túto tému sa vám budeme snažiť priblížiť v tomto článku.

Prečo sa oplatí investovať do BIO zeleniny? Výhody oproti klasickej zelenine (Foto: pixabay.com)

Čo znamená označenie BIO?

To, že sa takto označená zelenina označuje BIO rozoznáte už podľa jej vzhľadu a odlišnosti od iných dodávateľov. Paradoxom je, že vyzerá často oveľa horšie, nie tak naleštene a pomaly až umelo. Vyzerá presne tak, ako keby ste si ju vypestovali sami a práve vytrhli zo záhrady. Nachádza sa v nej aj viac vitamínov a takáto zelenina nie je postrekovaná, rovnako tam nie sú používané žiadne ďalšie chemikálie. BIO zelenina väčšinou vonia oveľa výraznejšie.

Prečo sa do tejto zeleniny oplatí investovať?

V prvom rade sú to zachované vitamíny a minerály, čo nemusí platiť pri klasickej zelenine. Tá býva často upravovaná a keďže je aj rozdielne pestovaná, tak výživných látok tam môže byť menej. Ďalšie je používanie chemikálií, čo sme už spomínali aj vyššie. Ak si kúpite klasické jablko a aj si ho pred jedením umyjete, tak sa v ňom bude nachádzať určité množstvo chemikálií. Veľkou výhodou bio produktov je, že sú dovážané od menších podnikateľov lokálne. Vďaka tomu, že si zakúpite tieto produkty, podporíte Slovenský biznis a jednotlivca, ktorý sa snaží vypestovať zeleninu v čo najvyššej kvalite.