Magazín o zdraví BIOmagazín.sk
www.KuponyZdarma.sk

Efektívna komunikácia: Zlepšite svoje vzťahy s okolím

30. január 2017 autor Redakcia, kategória Prevencia

Hovoriť to, čo máte na srdci je ten najideálnejší spôsob, ako si zjednodušiť svoje vzťahy s okolím. Znie to všetko veľmi jednoducho, ale pre všetkých to nemusí byť hneď ľahké. Našťastie máme dostatok času na oboznámenie sa so základnými pravidlami ako sa rýchlo zoznamovať. Jasné a efektívne spôsoby komunikovania sú vám k dispozícií a ich osvojenie je už len na vás. Je jedno s kým si chcete zlepšiť svoje vzťahy. Dobré komunikačné schopnosti umožňujú lepšie prepojenie s druhým človekom, budovanie dôvery a rešpektu, citov a pochopenia.

Efektívna komunikácia: Zlepšite svoje vzťahy s okolím

Čo môžete urobiť ako prvé
Nikdy sa do ničoho príliš nehrňte a nechajte si na všetko dostatok času. Niektoré situácie nie sú práve ideálne a priestor vás tiež môže obmedzovať. V krajnom prípade si spomeňte na veselú, humornú situáciu, ktorá vám pomôže zabudnúť na nepríjemné veci a ľahšie sa uvoľníte. Pri komunikácií je dôležité, aby vaše slová nestratili význam. Dbajte na pomalé dýchanie, správnu artikuláciu a určite sa vyvarujete prípadným nedorozumeniam. Je nám jasné, že niektoré osobnosti nemajú dostatočné sebavedomie na to, aby bol ich prejav bezchybný. Ak si neviete poradiť, nič sa nestane, ak využijete služby psychologickej poradne online. Nemusíte opustiť svoj domov a odborná rada je vám k dispozícií aj tak.

Zahrajte sa
Vždy začínajte pozvoľna a v prípade, že máte problémy s väčšou spoločnosťou, začnite postupne. Napríklad telefonický rozhovor, kontakt s najbližším priateľom, ktorý vám najlepšie rozumie. Neskôr sa môžete vybrať na prechádzku, do kaviarne či do kina a pomaly spoznávať ľudí. Ideálny spôsob na nadväzovanie dobrých vzťahov je spoločná zábava. Skladanie puzzle je v tomto prípade tým najlepším príkladom. V prítomnosti viacerých osôb stratíte zábrany a tým, že je vaša myseľ zamestnaná inou činnosťou, ostatné faktory, ktoré vás inokedy rozrušovali ani nepocítite.

Text a foto: PR