Magazín o zdraví BIOmagazín.sk
www.KuponyZdarma.sk

Červená alebo opuchnutá tvár? Čo prezrádza o zdraví?

4. január 2017 autor Redakcia, kategória Ochorenia, Zdravie

Tvár a naše celkové zdravie sú prepojené. Vaša tvár vám často možno vysiela rôzne signály, len neviete o čo presne ide, takže tomu nepripisujete nejaký veľký význam. Podľa farby pleti, vyrážok alebo citlivosti niektorých oblastí dokážeme vyčítať, v akom zdravotnom stave sú naše orgány.

Červená alebo opuchnutá tvár? Čo prezrádza o zdraví?

Srdce

Problémy so srdcom sa na tvári najčastejšie prejavujú začervenaním špičky nosa. Ak tento úkaz pozorujete už dlhšiu dobu, určite by ste mali ísť k lekárovi. Ten vám premeria tlak, urobí EKG, prípadne zoberie krv. Každopádne to ale stojí za pocit pokoja, keď zistíte, že vaše srdce nie je nijako ohrozené.

Priedušky

Ich oslabenie sa často prejaví na pokožke okolo nosných dierok. Býva suchá a citlivá. Niekedy je to výsledok častého smrkania, ale pokiaľ nesmrkáte a pozorujete zmeny na koži okolo nosa, mali by ste si na priedušky dávať pozor. Tento príznak sám odchádza, keď sa dýchacie cesty opäť dajú do poriadku.

Pľúca

Problémy s pľúcami sa na tvári prejavujú citlivosťou niektorých oblastí. Ak máte nepríjemné pocity, alebo cítite až bolesť, keď si tlačíte prstom v oblasti lícnych kostí medzi nosom a ušami, môže to byť príznak niečoho horšieho. Môže to byť spôsobené pobytom v znečistenom prostredí, alebo aj fajčením. Doma si čo najčastejšie vetrajte, utierajte prach a keď je to možné, chodievajte na prechádzky po čerstvom vzduchu.

Ženské orgány

Fľaky, vyrážky a iné kožné problémy môžu byť často príznakmi problémov s ženskými orgánmi. Môže to byť aj výsledok jedenia rôznych jedál (hlavne sladkých), ale ak ich na sebe pozorujete už dlhšiu dobu, mali by ste navštíviť svojho gynekológa.

Pečeň

To, že máte problémy s pečeňou sa dá zistiť podľa svrbenia tváre, jej začervenania, prípadne aj žltej farby pokožky. Keď sa u vás niečo z toho objavuje, pečeň sa vám asi snaží naznačiť, že potrebuje vyčistiť a detoxikovať. To sa dá dosiahnuť zdravou stravou, špeciálnou diétou a obmedzením príjmu alkoholu. Ak už siahnete po poháriku, zvoľte radšej kvalitný alkohol.

Hrubé črevo

Jeho časť tváre je v okolí spánkov. Ak je tam koža suchá, popraskaná alebo trvale horúca a začervenaná, mali by ste ísť za doktorom. Môžu sa objaviť aj fľaky a svrbenie. Prvým krokom k jeho upokojeniu bude vysadenie údenín, vyprážaných jedál, alkoholu a bielej múky.

Treba ale brať do úvahy, že tento článok vás iba mal informovať o možných rizikách. Nie každá vyrážka, alebo fľak znamená problémy. Každopádne, ak niečo podobné vzniká v kombinácii s bolesťami v oblasti niektorých orgánov, prípadne s ich nedostatočnou funkciou, mali by ste navštíviť lekárov.

Foto: ilustračné

Štítky