Pukance – nepriberiete z nich a zasýtia

Zvyknete večer pri telke maškrtiť? Premeňte svoje nezdravé zvyky a zvoľte zdravšiu alternatívu večerného maškrtenia pred televízorom. Vyskúšajte pukance, no pozor, nie tie z obchodu. Ponúkame vám recept na domáce, zdravé a chutné pukance. Zlepšujú trávenie a správne fungovanie čriev, znižuje pravdepodobnosť srdcovo-cievných ochorení a pomáhajú nášmu organizmu zbavovať sa toxických látok.

Pukance – nepriberiete z nich a zasýtia

Neobsahujú lepok
Väčšina iných čipsov a podobných slaných pochúťok je pre celiatikov nedostupná. To však neplatí v prípade pukancov, ktoré môžu pokojne konzumovať aj tí, ktorí sa na iné maškrty nemôžu ani pozrieť.

Mikrovlnkové pukance
Pukance, ktoré dostaneme v obchodoch veľakrát obsahujú veľké množstvo pridaných cukrov a tukov, aby chutili lepšie. Preto sa odporúča konzumovať radšej po domácky vyrobené zdravé pukance.

Recept na domáce pukance
Do vysokého hrnca pridáme zrná kukurice a polejem malým množstvom oleja. Prikryjeme pokrievkou, aby sme zabránili pripáleniu. Po krátkom čase začnú pukance pukať a keď prestanú, budeme vedieť, že sú hotové a podľa chuti osolíme.

Pukancová diéta
Je veľmi jednoduchá a zábavná. Princíp diéty je v tom, že jedno jedlo denne si nahradíte pukancami. Je jedno, či si ich dáte na olovrant alebo na večeru. Okrem toho je samozrejme potrebné dodržiavať správnu konzumáciu jedál, pravidelný príjem tekutín a pravidelný pohyb.

Už sa nemusíte obávať a ani mať výčitky svedomia, keď si večer pri obľúbenom seriáli alebo v kine dáte pukance. Majú len minimum kalórii a rozhodne zasýtia. Tak schválne, kedy ste po miske pukancov mali hlad?

Foto: ilustračné