Prírodné recepty, ktoré vám pomôžu so zdravotnými ťažkosťami

V súčasnosti existuje veľká polarizácia spoločnosti – na tých, ktorí lekárom vôbec neveria a sú schopní liečiť si rakovinu svojpomocne pitím sava a tých, ktorí dôverujú iba liekom. Prvá skupina by sa mala zamyslieť, či chce získať nomináciu na Darwinovu cenu za smrť a tá druhá by sa mohla zamyslieť, či nechce podporiť lekársku liečbu aj bylinkami a prírodnými receptami. Samozrejme takými, ktoré majú reálny výsledky, ktoré vám potvrdí aj váš lekár. Napríklad aké?

rastlina

Pestrec mariánsky
Pestrec mariánsky je bylina, ktorá má čarovnú prezývku – Kristova koruna. Je to bodliak, ktorý skutočne pripomína tŕňovú korunu, ktorú mal Ježiš na hlave. Výnimočný však nie je iba svojím výzorom, ale aj tým, čo všetko dokáže. Je to skvelý antioxidant, ktorý vám pomôže s detoxom pri otrave alkoholom, drogami, hríbmi či chemikáliami. Ďalej má blahodárne účinky na regeneráciu pečene, takže ak vám vyjdú zlé výsledky pečeňových testov, môžete popracovať na zlepšení stavu aj vďaka pestrecu. Odporúča sa aj na regeneráciu pečene po chemoterapii. Ďalej pomáha pri psychických problémoch, ako je migréna, syndróm vyhorenia či únava.

Čierny kmín
Černucha alebo aj čierny kmín je rastlina, ktorá slúži ako skvelý antioxidant aj preto, lebo má močopudné účinky. Slúži hlavne pri žalúdočných problémoch, črevných ťažkostiach a posilňuje obranyschopnosť. Má silné dezinfekčné a antibakteriálne účinky, pretože podporuje tvorbu bielych krviniek. Poznáme ho už viac ako 2000 rokov a v Ázii ho používajú napríklad v boji proti červom či parazitom v ľudskom tele. Veľmi dobrý je aj olej z čierneho kmínu, ktorý slúži na vonkajšie aj vnútorné použitie.

Miešané bylinkové čaje
Zabudnite na čaje, ktoré si kúpite v supermarketoch už balené v sáčkoch. Nájdite obchod s bylinkami, kde vám namiešajú sušené rastliny podľa toho, s čím máte problémy. Môže to byť imunita, ťažkosti s močením, obličkami či bolesti hlavy. Alebo aj len ako prevencia. Síce sa s prípravou takéhoto čaju trochu natrápite, ale výsledok stojí zato. Už po pár dňoch pitia takéhoto čaju vy aj vaše telo pocíti výsledky.

Zdroj: PR, foto: zdravapecen.sk