Porazte začínajúcu depresiu

Depresia je nepríjemná psychická choroba, proti ktorej však viete bojovať. No boj je to veľmi náročný a nepríjemný. Aj preto je oveľa lepšie, keď sa rozhodnete pre prevenciu. Spúšťačov depresie môže byť nekonečne veľa – zakladanie spoločnosti nevyšlo podľa vašich predstáv, problémy vo vzťahu, finančné problémy či popôrodná depresia. Tu je niekoľko tipov, ako bojovať proti príznakom depresie.

stary muz

Behajte
Beh je skvelou prevenciou nielen proti srdcovo-cievnym ochoreniam, ale aj proti depresii. Nie je nič lepšie, ako uštvať svoje telo, vyčistiť si myseľ a ešte pomôcť svojmu zdraviu. Prípadne, keď máte problémy s kĺbmi a behanie nie je pre vás, vyberte sa na túru – svetlo, krásna príroda, makačka a prvotné príznaky depresie sa rozbijú o skaly a stromy.

Cestujte
Kúpte si last minute do Turecka alebo sadnite na prvé lietadlo do Berlína, jednoducho cestujte. Spoznávanie nových krajín, kultúry, miest a ľudí je skvelou prevenciou a kúrou pre vašu myseľ. Pretože depresia a melanchólia sa môžu viazať aj konkrétne miesta, keď ich opustíte, vaša myseľ rozkvitne ako čerešňa v máji.

Doprajte si deň vo wellnesse
Každý má rád, keď ho niekto rozmaznáva, či už je to prúd vody alebo ruky maséra. Očista tela aj duše pomôže každému myslieť na príjemnejšie veci. Navyše šum vody pôsobí upokojujúco. Ak mávate problém so spánkom, vďaka takémuto „kúpeľu“ sa možno konečne dobre vyspíte. Pretože aj spánok je veľmi dôležitý.

Choďte s partiou na koncert
Spoločnosť ľudí, v ktorých prítomnosti sa cítite dobre, je veľmi dôležitá. A navyše, keď to je znásobené vašou obľúbenou hudbou, vleje vám to litre čerstvej krvi do žíl. A ako je to s alkoholom? Toto je individuálne, niekomu pohár vína či pivo po koncerte môžu náladu ešte zlepšiť, iného môžu priviesť späť k ponurým myšlienkam. Vy sa poznáte najlepšie, rozhodnite sa sami.

Prevencia proti depresii je najlepší možný spôsob, ako nad ňou zvíťaziť. Je na vás, či si vyberiete dovolenku v Bulharsku, koncert Foo Fighters alebo saunu a wellness. Robte to, čo vás urobí najviac šťastným. To je najlepšou zbraňou proti príznakom depresie.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)