Ekologická výstavba rodinných domov

V dnešnej dobe sa veľa zákazníkov pozerá aj na iné aspekty produktov a služieb ako len ich cena. V modernej spoločnosti vystupuje do popredia aj ekologickosť a ústretovosť k prírode.

Ekologická výstavba rodinných domov

V prípade bývania, konkrétne rodinných domov je tu vidieť silný trend výstavby montovaných domov. Tieto sú charakteristické práve svojimi eko friendly riešeniami. Montované domy od firmy Vidadomy sú práve touto skupinou ktorej na eko výstavbe záleží. Všetko začína už pri výbere samotného materiálu z ktorého je väčšina domu postavená. Drevo a jeho ekologická náročnosť je výrazne nižšia ako to je v prípade použitia betónu. Výroba cementu prípadne kameniva od lomu až po drobnú frakciu je energeticky vysoko náročná. Pri takejto výrobe vzniká vysoké množstvo skleníkových plynov. Ani drevodomy nie sú bez týchto vplyvov, sú ale až rádovo nižšie.

Moderné montované novostavby sú tiež charakterizované veľmi nízkou spotrebou energie čím ďalej prispievajú k ochrane prírody. Bežným štandardom sú nízkoenergetické domy. Dnes sa ale do popredia čoraz viac tlačia napríklad aj ultra nízkoenergetické domy alebo pasívne rodinné domy. Všetky tieto štandardy sa dajú pohodlne dosiahnuť drevostavbami. A keď chcete pokračovať v eko myslení aj v interiéri domu tak zaujímavou možnosťou je ušiť si vlastné oblečenie, poťahy alebo závesy do interiéru. Podmienkou je ale použiť na to tie správne látky.

Obchod s látkami Bubulákovo je tým miestom kde je jednoduché k takýmto tovarom prísť. Spolu so sesterským obchodom v Čechách www.bubulakovo.cz je obľúbeným miestom kde sa stretávajú fanúšikovia domáceho šitia.

Text a foto: PR