10 potravín proti starnutiu

Získajte skvelú pleť a zdravie zvnútra aj zvonku s týmito mňam potraviny proti starnutiu. Vyzerajte mladšie, zdravšie a vaša pleť bude žiariť. Nie, žiadne výživové doplnky nie sú treba, len na vitamíny, minerály a ďalšie dobré látky bohaté ovocie, zelenina a iné potraviny.

10 potravín proti starnutiu

Pomaranče
Pomaranče sú skvelé, pretože obsahujú skutočne vysoký obsah vitamínu C, ktorý bojuje proti starnutiu a environmentálnymi agresormi, ktorý spôsobujú starnutie pokožky.

Černice
Černice sú plné antioxidantov, ktoré pomáhajú v boji pokožky pred znečistením a sú rovnako výborné v boji so stresom.

Hnedá ryža
Hnedá ryža je plná minerálov a vitamínov, ktoré udržujú vašu pleť žiarivejšiu a vaše srdce zdravšie.

Špenát
Špenát je najlepší zelený list aký môžete jesť! Je plný železa a vitamínu C, ktorý zase pomáha vašej pleti produkovať to dobré, zdravý kolagén.

Tekvicové semienka
Tekvicové semienka obsahujú vitamíny, minerály a omega 3, ktoré pomáhajú udržiavať vrásky na uzde po dlhšiu dobu.

Zelený čaj
Nie je žiadnym prekvapením, že zelený čaj je dobrý pre vašu pokožku! Obsahuje polyfenoly, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku pevnú.

Losos
Losos je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú dobré pre vaše srdce aj pleť, pretože pomáhajú upokojiť jej citlivosť.

Avokádo
Avokádo je bohaté na vitamín E, čo je skvelé na udržanie žiariacej pokožky a lesklých vlasov.

Brokolica
Brokolica je nielen dobrá pre udržanie veľkej vízie, ale je to tiež dobre obalená s vitamínmi a minerálmi, ktoré chránia pokožku pred nepriazňou počasia.

Horká čokoláda
Horká čokoláda je skutočne dobrá pre boj proti starnutiu, pretože obsahuje flavonoidy nájdené v kakaových bôboch, ktoré majú vyšší obsah antioxidantov, ako skoro všetky ostatné potraviny. Tie pomáhajú chrániť pokožku pred slnečnými lúčmi.

Samozrejme najlepšie pri zelenine a ovocí je, ak sa jedná o čerstvú potravinu. Vtedy má najviac vitamínov, minerálov a ďalších dobrých látok. Nebojte sa ani šupky, napríklad pri takých jablkách je plná živín. Zdraviu prospešná a použiteľná v kuchyni je napríklad aj šupka z takých pomarančov, či ďalšieho ovocia a zeleniny.

Zdroj: womanmagazine.co.uk, foto: ilustračné (flickr.com)