4 osvedčené tipy, ako ušetriť pri kúpe liekov a vitamínov cez internet

Určite už viete, že voľnopredajné lieky, vitamíny a výživové doplnky si môžete objednať cez internet. Určite ani vy, ak ide o zdravie, nevyberáte podľa ceny, to je správne, no vďaka kúpe cez internet môžete ušetriť pri kúpe svojich overených liekov a vitamínov, oproti cenám v kamenných lekárňach, ušetriť nemalé peniaze.

Viaceré ceny na voľnopredajné lieky, vitamíny a výživové doplnky nie sú regulované a tak si pri mnohých produktoch ceny určuje samotná lekáreň. My vám poradíme, ako ušetriť pri ich kúpe cez internet.

4 osvedčené tipy, ako ušetriť pri kúpe liekov a vitamínov cez internet

Nemusíte sa báť, že kúpite falošné lieky
Určite odporúčame nakupovať len v overených online lekárňach so sídlom podnikania na Slovensku, prípadne v Česku. Taktiež je istota, ak nakupujete priamo od výrobcu. Do predaja cez internet sa púšťajú zväčša kamenné lekárne, rozširujú tak svoj dosah na zákazníkov. Aj u nás už máme desiatky internetových lekárni, ktoré mnohé fungujú vďaka svojej kamennej lekárni. Ako sa dá u nich ušetriť pri nákupe cez internet? Prezradíme overené tipy, vďaka ktorým pri kúpe cez internet ušetríte a to nielen pri kúpe liekov a vitamínov.

#1 Porovnávajte ceny aj produkty
Ako sme písali už vyššie, viaceré ceny na voľnopredajné lieky, vitamíny a výživové doplnky nie sú regulované a tak pri mnohých produktoch si ceny určuje samotná lekáreň, respektíve predávajúci. Práve toto je dôležité, porovnať si ceny rôznych internetových lekárni. Nemusíte to robiť za každým, napríklad nájdete 1-2 obchody, kde sú dobré ceny, všetko skladom, rýchle vybavenie a doručenie objednávky. Vďaka tomu už zväčša nakúpite priamo tam. Obľúbené multivitamíny vyberá, porovnáva a radí ako vybrať najlepšie nákupná poradňa v článku https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-multivitamin/.

#2 Len overené obchody
Aj keď sa snažíme ušetriť, nemali by sme hneď nakúpiť tam, kde nám daju najnižšiu cenu. Vždy si najprv obchod overte. Objednávajte len z overených obchodov, zárukou môžu byť rôzne certifikáty obchodu a referencie od zákazníkov.

#3 Nakúpte so zľavou
Mnohé obchody majú v nákupnom košíku možnosť vložiť zľavový kupón, kód alebo poukaz. Vďaka tomu môžete získať percentuálnu alebo peňažnú zľavu k nákupu. Tieto zľavové kupóny môžete pritom nájsť a uplatniť pri nákupu úplne zadarmo a vďaka tomu ušestriť nemalé peniaze. Rovnako je tomu aj pri internetových lekárňach. Napríklad pre známu internetovú lekáreň nájdete zľavové kódy Pilulka.sk tu. Na stránkach KuponyZdarma.sk sú aj ďalšie zľavové kódy a kupóny k nákupu do stoviek overených obchodov, ako napríklad zľavové kódy pre Hej.sk a mnohé ďalšie.

#4 Plaťte vopred
Nič nie je zadarmo a aj prepravné spoločnosti musia zarábať, zrejme preto si účtuju niekedy až prehnané čiastky. Ešte viac to stojí ak zadáte platbu dobierkou, čiže platíte pri prevzatí zásielky. Cena za prepravné náklady pri platbe dobierkou sa môže navýšiť aj o 2 a viac eur. Navyše niektoré obchody pri platbe prevodom neúčtuju náklady na dopravu vôbec. Vďaka tomu môžete ušetriť nemalú čiastku. Nedodania tovaru sa nemusíte obávať, keďže už ako sme písali vyššie, nakupujeme len v overených obchodoch.

Foto: ilustračné (flickr.com)