Ako správne používať micelárnu vodu?

Z vydareného make-upu má radosť každá žena. Aj ten najdokonalejší make-up však časom treba zmyť. A to býva problém. Vlhké obrúsky, čistiace obrúsky, rôzne prostriedky na báze vody, pleťové vody na báze oleja či dokonca jemná detská kozmetika. V snahe nájsť efektívny čistiaci prostriedok skúšame naozaj všeličo. Odpoveď je pritom priamo pod nosom – micelárna voda.

biomagazin.sk_bioderma-sk_com_nahledovy

Stručné predstavenie

Micelárna voda je tekutý čistiaci prostriedok, obsahujúci drobné molekuly nazývané micely. Tie sú pomerne ľahko rozpustné vo vodnom roztoku a vyznačujú sa zaujímavou vlastnosťou – ako magnet priťahujú mastnotu a nečistoty. Micelárne vody okrem toho obsahujú vodu, glycerín a prítomná je aj istá koncentrácia povrchovo aktívnych látok, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní nečistôt. Micelárnu vodu nie je potrebné zmývať, vstrebáva sa do pokožky a pôsobí ako tonikum.

Pre aký typ pleti je micelárna voda vhodná?

Micelárne vody majú veľmi mierne zloženie. Neobsahujú alkohol ani iné chemické látky, ktoré by dráždili pokožku; teda ani žiadne mydlá a čistidlá odstraňujúce prirodzené lipidové vrstvy z pokožky. Micelárna voda je napriek tomu mimoriadne účinná, no nemusí vždy dokonale odstrániť akýkoľvek kúsoček make-upu. Na druhej strane ale existuje mnoho dôvodov, prečo tento prípravok zaradiť do rutinnej starostlivosti o pleť. Jedným z nich je aj fakt, že micelárna voda je použiteľná na akýkoľvek typ pleti. Na trhu sa objavujú špeciálne micelárne vody pre dehydratovanú pokožku, citlivú i mastnú pleť.

Tipy ako používať micelárnu vodu

Podľa názoru expertov z kozmetického priemyslu je ideálne dopriať svojej pleti dvojité čistenie dvakrát denne. Prvýkrát ráno a druhýkrát večer, pri odstraňovaní make-upu. Takáto rutina je však pre mnohé vyťažené dámy pomerne náročná. A práve tu vzniká priestor pre micelárnu vodu. Nech už používate v rámci večernej starostlivosti o pleť akékoľvek séra či pleťové vody, odporúča sa ráno osviežiť tvár micelárnou vodou. Vyhovie dokonca aj dámam, ktoré nemajú rady mastný film na tvári – niektoré prípravky ho totiž po sebe zanechávajú, no micelárna voda nie. Tá je na pocit podobná obyčajnej vode.

biomagazin.sk_bioderma-sk_com_01

Micelárnu vodu pre mastnú pleť je možné využiť aj ako osvieženie tváre počas náročných a dlhých ciest, kedy človek nemá prístup k čistej vode. Zabaľte si micelárnu vodu do príručnej batožiny. Malá fľaštička s rozprašovačom pre jednoduchšiu aplikáciu micelárnej vody na tvár bude stačiť. Aj takýmto spôsobom si môžete spríjemniť let a zmierniť účinky klimatizácie a suchého vzduchu v lietadle.

Na záver ešte jeden tip, tento raz z prostredia filmu a maskérskych štúdií. Odborníci, ktorí sa kozmetike a úprave pleti venujú profesionálne, využívajú micelárnu vodu aj na čistenie svojich kozmetických pomôcok. Vyskúšajte to na svojich kefkách a štetcoch aj vy!

Text a foto: PR