Magazín o zdraví BIOmagazín.sk
www.KuponyZdarma.sk

Zdravé srdce: Tipy pre správnu výživu

17. január 2017 autor Redakcia, kategória Zdravie

Máte obavy o svoje zdravie a hladinu cholesterolu? Kým kontrola hmotnosti a pravidelné cvičenie sú pre udržanie zdravého srdca naozaj veľmi dôležité aj jedlo, ktoré konzumujete, môže mať na tom rovnaký podiel. Samozrejme, že k tomu pripadá aj celkový životný štýl, no zdravé stravovanie môže riziko srdcových chorôb znížiť až o 80%.

Zdravé srdce: Tipy pre správnu výživu

Jedzte kvalitné potraviny
Zlepšenie jedálnička je dôležitým krokom k prevencii srdcovocievnych ochorení. Kde začať? V podstate vás žiadne jedlo magicky neuzdraví ihneď. Musíte v sebe nájsť odhodlanie a chuť pokračovať aj napriek prvotným neúspechom. Ak máte chuť na sladké, nahraďte lacné škodlivé produkty kvalitnou bio čokoládou. Samozrejme, že by ste mali okrem toho dodržiavať aj pravidelnosť. Jesť zdravé tuky, ako sú surové orechy, olivový olej, rybie oleje, ľanové semienka alebo avokádo. Jesť vysokokvalitné bielkoviny, hydinu, vajcia, mlieko a vlákninu.

Čomu by ste sa mali vyvarovať
Ani zdravému človeku neprospieva strava z rýchlych občerstvení. Vyprážané hranolky a obaľované rezne občas potešia, pravidelne by ste ich konzumovať určite nemali. Podobne sú na tom aj balené potraviny s vysokým obsahom sodíka a cukru, biele pečivo a rafinované cukry. Možno sa ani nenazdáte a s pomocou týchto drobných rád sa vám po čase
bude zdať, že máte zo seba oveľa lepší pocit. Ak by ste si chceli predsa len dopriať ešte výraznejšiu zmenu vo svojom vzhľade. Použitie bieliacich pásikov vám k tomu rýchlo dopomôže. Človek naozaj nikdy nevie, v ktorom moment sa mu pár jednoduchých rád hodí.

Odborná pomoc by mala byť povinnou výbavou
Ako sa správne stravovať už viete, potraviny ktorým by ste sa mali vyvarovať poznáte a v internetovom priestore nájdete aj niekoľko skvelých typov na mnohé ďalšie kroky. Vždy by ste však mali v prvom rade spolupracovať so svojim lekárom. Každá rada je dobrá, no takýto profesionál pozná všetky dostupné cesty aj možnosti ako vám pomôcť aj na odbornej úrovni. Keď už si nakoniec budete užívať dobrý pocit zo svojho zlepšeného zdravia, pohodlne sa usaďte do svojho kresla a nechajte sa unášať vôňou kávy Arabica, ktorá opojí nielen vaše zmysly. Nepodľahnite ponuke reštaurácií a kaviarní, radšej si pripravte vlastné jedlo v pohodlí svojho domova a budete mať istotu, že ste si nenarušili váš novo zabehnutý systém.

Zdroj a foto: ilustračné