Zdravá a účinná detoxikácia tela

Veľmi veľa ľudí sa v priebehu posledných rokov všemožne snaží uplatniť najoriginálnejší spôsob detoxikovania celého organizmu. Detoxikácia sa používala aj v minulosti a dokonca v nemocničnom prostredí v prípadoch, kedy je potrebné telo zbaviť naozaj škodlivých látok. Napríklad otrava, ktorú ste si zapríčinili nevhodnou konzumáciou niektorých potravín, alkoholu, ale aj iných látok, vyskytujúcich sa v ovzduší a pracovnom prostredí.

Zdravá a účinná detoxikácia tela

Pár dní zvládnete
Pokiaľ je vaše telo zdravé a nepotrebujete sa vyliečiť z podobných príznakov, ako klasický detox vám postačí upravená strava. Jeden týždeň bez mäsitých výrobkov, alebo bez kvalitnej kávy zvládnete. Dôležité je aby ste aspoň začali. Príliš zanesené telo a organizmus nežiaducimi látkami si môžete prečistiť tak, že budete používať pestrec mariánsky drvený, ktorý ako doplnok k bežnej strave dokáže s telom naozaj slušne zabojovať.

Ak by vám nešlo dodržiavanie tejto diéty, môžete to skúsiť po menších dávkach. Ako sme spomínali, nemusí ísť striktne len o mäso. Vieme, že soľ má tiež svoje negatíva a v živote si jej moc neodopierame a práve naopak to niekedy so solenými jedlami preháňame. Ak si vyskúšate týždeň bez soli, môžete sa cítiť ako v známej rozprávke, ale na druhú stranu si odpočinie vaše srdce a krvný tlak. Takto upravená strava je najjednoduchšou formou detoxu, počas ktorého sa z tela vyplavia neželaní návštevníci.

Veľmi veľa škodlivých látok sa ukladá práve v pečeni, pár kvapiek pestrecového oleja a zdravá pečeň bude opäť fungovať ako nová.

V mnohých ľuďoch je predstava tráviaceho systému akousi odpadovou zložkou, ktorú máme v našom tele. Zanesenie čriev a ostatného ústrojenstva je však prirodzenou akciou. Bez nej by dokonca telo nedokázalo ani fungovať, takže dávajte dobrý pozor. Detox síce nebolí, ale v prehnanom množstve opatrení si môžete urobiť z tela kus gumy, ktorá nebude schopná spracovať bežné procesy. Otestujte svoje nové pneumatiky Continental a vyberte sa do najbližšej predajne so zdravou výživou. Nakúpte si zeleninu a ovocie a skúste jeden deň jesť len to. Aj vy si niekedy potrebujete odpočinúť od okolitého ruchu mesta, prečo to nedopriať aj tráveniu.

Text a foto: PR