Urologické ochorenia sa neoplatí podceňovať

Pri tomto ochorení a veciach, ktoré s danou témou súvisia sa nie je dobré liečiť svojpomocne. Problémami s močením trpia najmä muži vo veku nad 50 rokov, no ani tie mladšie vekové skupiny sa nemusia tomuto problému vyhnúť. Nikdy by sa to ale nemalo riešiť len povrchne a dlhodobo s liečbou voľne dostupných liekov v lekárni. Samozrejme, že ako prvá pomoc to môže spočiatku pomôcť, no najlepšie vám aj tak poradí urológ.

Urologické ochorenia sa neoplatí podceňovať
Urologické ochorenia sa neoplatí podceňovať (Foto: urologicka-klinika.sk)

Návšteva odborníka zvyšuje vaše šance

Existuje veľké percento mužov a žien, ktoré sa takýmto spôsobom liečia a neriešili to s odborníkom, samozrejme, že na to doplatili neskôr a s pokročilou rakovinou prostaty, ktorá sa už nedala vyliečiť. Ak by si vybrali návštevu urológa už v začiatkoch, možno by bola šanca na vyliečenie oveľa vyššia.
Ak sa zápal močového mechúra nelieči správne, môže sa stať chronickým, alebo sa môže rozšíriť aj na obličky a vážne ich poškodiť.
Urológ sa zaoberá aj inými zákrokmi, medzi ktoré patrí vazektómia, ktorej sa tiež môže hovoriť aj antikoncepčná metóda pre mužov v mladšom veku.

Príznaky ochorenia prostaty

Starší muži prichádzajú pre problémy s močením spôsobené väčšinou ochorením prostaty, alebo močového mechúra. Môže sa jednať o nezhubné alebo zhubné ochorenie, prípadne zápal. Pri močení musia čakať, prúd moču je slabší ako bol predtým. Tiež je to časté nutkanie na močenie a pocit, že v močovom mechúre ešte stále niečo je. Každý muž, ktorý si týmito problémami prešiel veľmi dobre vie, aké to dokáže byť nepríjemné nie len pre jeho samého ale aj okolie.

Krv v moči

Ďalší varovný príznak, okrem porúch močenia, ktorý by mal pacienta ihneď priviesť k urológovi je krvavý moč alebo problémy s predkožkou, ktorý vyrieši obriezka. V krajných prípadoch sa totiž krvavý moč môže spájať aj so vznikom nádoru močového mechúra. Na všetko je teda potrebná prevencia, ktorú si samozrejme najlepšie zaistíte niekoľko krát spomínanou návštevou u urológa.

Text: PR