Socializujte sa nakupovaním! Nakupovanie je aj o kontakte s novými ľuďmi

Počnúc od úsvitu ľudskej civilizácie, ľudia chodili na trhy nielen obchodovať a predávať tovar, ale aj vytvárať nové vzťahy a spoznávať nové tváre. Dnes pri nástupe internetu je to už o niečom inom, aj tu je to však aj o kontakte s novými ľuďmi.

Socializujte sa nakupovaním! Nakupovanie je aj o kontakte s novými ľuďmi
Foto: unsplash.com

Pri cestovaní po krajinách

Opýtali sme sa Elaine, ktorá je učiteľka na dôchodku a čas si spríjemňuje cestovaním po krajinách s ochutnávkou národných jedál. „Našla som spôsob, ako spojiť príjemné s užitočným – mám rada dobré jedlo a ľudí. Preto cestujem do vzdialených krajín, ochutnávam národné jedlá a spoznávam iné kultúry.“

Veci z dôb minulých

Máme aj ďalší príklad z praxe. Jim obľubuje blšie trhy, antikvariáty a bazáre so zachovalým zbožím. Nedávno si kúpil od milého starého pána jedinečné hodinky. „Na miestach, kde sa dajú kúpiť zachovalé predmety, spoznám veľa nových ľudí a nielen preto mám rad také miesta. Veci vám pripomenú minulé časy, o ktorých sa môžete vďaka kúpeným predmetom čosi viac dozvedieť.“

Emočné a psychické výhody

Ak nakupovanie pojmeme ako prostriedok proti emocionálnemu stresu, spája nás s inými a náš čas môžeme hodnotne využiť, potom je nakupovanie tým správnym liekom proti stresu. Nakupovanie má aj ďalšie emočné a psychické výhody, ktoré by nás mali zaujímať.

Socializujte sa nakupovaním! Nakupovanie je aj o kontakte s novými ľuďmi
Foto: unsplash.com

Aj pri nákupe cez internet

Možno by ste to nepovedali, ale aj nakupovanie cez internet je stále aspoň trochu aj o kontakte s novými ľuďmi. Môže ísť napríklad o priobjednanie extra služby od obchodu – napríklad montáž zakúpeného tovaru u zákazníka. Ak žiadna extra služba, tak aj klasické doručenie doručovateľom kuriérskej služby alebo pošty je o osobnom kontakte.

Ak cez internet, tak nezabúdajte na zľavové kódy k nákupu, vďaka ktorým môžete so zľavou pri nákupe ušetriť aj desiatky eur. Na zlavovy-kod.sk sú ich stovky, všetky zľavy sú okamžite platné a môžete s nimi ihneď ušetriť pri online nákupe v obľúbených obchodoch. Obľúbený je notino zľavový kód alebo pilulka zľavový kupón.