Problémy s erekciou: 4 známe a najčastejšie príčiny

Romantická večera, uvoľnená nálada a žena vašich snov, to všetko nie je len náznakom, ale priamo hovorí, že večer by mal skončiť určitým spôsobom. Ale niekedy sa to nestane. A nie preto, že nebola chuť pokračovať. Vy jednoducho nemôžete ani začať.

Problémy s erekciou: 4 známe a najčastejšie príčiny
Problémy s erekciou: 4 známe a najčastejšie príčiny (Foto: merlix.sk)

Môže za to problém s erekciou, s ktorým sa ale nechcete nikomu zdôveriť. To ale nie je riešenie, pretože celá vec dôsledkom týchto neuvážených krokov môže dopadnúť ešte horšie. Aby ste vedeli, kedy spozornieť, prinášame vám prehľad najčastejších možných príčin problémov pri erekcii.

Keď má hlavné slovo vek

Erektilná dysfunkcia je bežnejším javom u starších mužov. Podľa štatistík ale každý tretí človek čelí vo svojom živote podobným epizódam. Prevažná väčšina týchto disfunkcií je spôsobená najmä vekom. Podľa výskumu sú to asi 4 % mužov vo veku 50 rokov a asi 50 % mužov starších ako 75 rokov.

Vyriešiť erektilnú dysfunkciu môžete niekoľkými spôsobmi, doba je moderná a prostriedkov a metód viac. Základom je aj pozorovať príčiny vzniku, pretože niektoré z týchto nepríjemných situácií spôsobujú veci, o ktorých by ste si to ani nemysleli.

1. Alkohol v nadmernom množstve

Povesti sú pravdivé, nadmerné pitie alkoholu môže spôsobiť problémy s erekciou. Uvedomte si, že ide o tlmiacu látku. To znamená, že oslabuje nie len vašu schopnosť premýšľať, hovoriť a hýbať sa ale zároveň znižuje aj sexuálnu túžbu a priamo tak ovplyvňuje erektilnú funkciu. Pokiaľ to začnete riešiť ale včas, môže to byť len krátkodobý stav,.

2. Ochorenia ďasien/

Čo je spoločné medzi ďasnami a penisom? Na prvý pohľad nič. Ale chronický zápal parodontu môže viesť k zvýšenému riziku erektilnej dysfunkcie. Faktom je, že ochorenie ďasien je negatívnym ukazovateľom celkového zdravotného stavu a priamo súvisí aj s rizikom srdcových ochorení , erektilná dysfunkcia je ale ďalším rizikovým faktorom.

3. Prestaňte fajčiť

Fajčenie má negatívny vplyv na takmer všetky zdravotné ukazovatele vrátane sexuálneho zdravia. Vzhľadom na to, že erekcia je spôsobená zvýšeným prietokom krvi, zníženie môže viesť k problémom s erekciou. Jedna štúdia z roku 2005 ukázala, že fajčenie je hlavnou príčinou problémov s erekciou u mladých mužov. Dá sa to zmeniť tým, že ho obmedzíte a časom úplne odstránite zo svojho života. Ide o vaše chvíle potešenia, tak na to myslite.

4. Všade prítomný stres

Funkcia penisu závisí asi najviac od mozgu, takže príliš veľký stres môže zasahovať do schopnosti človeka prijať a udržať si erekciu. Akákoľvek túžba po sexe pri nástupe stresu nestačí. Zahŕňa to aj rôzne emočné poruchy. Nedostatok náklonnosti k partnerovi alebo podozrenie zo zrady môže tiež zhoršiť erekciu. Ale úprimný rozhovor vo vzťahu môže tento problém rýchlo vyriešiť.

Text: PR