Panenské oleje pre zdravie a krásu

Panenské oleje sa považujú za najkvalitnejšie, pretože nie sú rafinované. Aby si zachovali všetky živiny používajú sa iba v studenej kuchyni, ale niektoré z nich sú vhodné aj na starostlivosť o pokožku.

Marhuľový olej pre jemnejšiu pleť
Marhuľový olej sa vyrába z jadier, ktoré sa nachádzajú vo vnútri marhuľových kôstok. Zo za studena lisovaných jadier vznikne olej, ktorý podporí vaše zdravie aj krásu. Obsahuje vitamíny B, A, C a F a je vhodný na všetky typy pokožky.

Marhuľový olej má hydratačné a regeneračné účinky na pokožku, pomáha aj pri obnove vlhkosti pokožky. Použiť sa môže na všetky typy pleti od detskej pokožky, cez problematickú a mastnú až po zrelú pleť. Marhuľový olej veľmi dobre vsiakne do pokožky, nezanechá mastný pocit a podporí tvorbu kolagénu.

Panenské oleje pre zdravie a krásu 1

Ak vás trápi stres alebo problémy s trávením, doprajte si denne lyžičku marhuľového oleja, ideálne na lačno. Olej má totiž priaznivé účinky na nervovú a tráviacu sústavu, podporuje fungovanie štítnej žľazy a podporuje prekrvenie oka, takže má pozitívny vplyv aj na zrak. Vhodný je aj ako doplnok liečby onkologických ochorení.

Ľanový olej pre zdravé srdce
Malé semienka ľanu majú veľký vplyv na ľudské zdravie. Môžu za to nenasýtené omega 3 mastné kyseliny, lignany, vláknina, vitamíny E, B1, B2, B3, B5, B6 a B9, betakarotén a minerály ako železo, zinok, vápnik, sodík, draslík, horčík, meď a fosfor, ktoré ľanový olej obsahuje.

Panenské oleje pre zdravie a krásu 2

Konzumáciou ľanového oleja sa preventívne chránite pred vysokým cholesterolom v krvi, vysokému krvnému tlaku a chorobám srdca, teda aj pred infarktom. Ľanový olej môžete konzumovať priamo, alebo ho použiť miesto olivového oleja do šalátov.

Ľanový olej môže byť dobrým pomocníkom aj pri chudnutí. Vďaka nemu sa metabolizmus naštartuje, bude lepšie pracovať a tak sa v tele usadí menej škodlivín a ľahšie sa zbavíte tuku. Okrem toho ľanový olej prospieva aj pri zápale čriev a močových ciest, alergií, artróze, podporuje zdravú prostatu aj obličky, zvyšuje telesnú vitalitu a zvyšuje energiu. Olej samozrejme musí byť za studena lisovaný, aby si zachoval všetky živiny a pozitívne vlastnosti.

Chia olej pre vitalitu a zdravú pokožku
Za studena lisovaný chia olej je vhodný nie len do studenej kuchyne, ale aj na pokožku. Vďaka vysokému obsahu omega 3 a omega 6 mastných kyselín eliminuje cholesterol, spevňuje srdce, cievy, znižuje vysoký krvný tlak. Zároveň podporuje pamäť, koncentráciu, ale aj dobrú náladu. Pokiaľ ide o pokožku tak zlepšuje jej kvalitu, hydratáciu a hojenie rán.

Panenské oleje pre zdravie a krásu

Konzumovať sa odporúča 1 čajovú lyžičku denne, buď samostatne alebo ho pridajte do mliečnych výrobkov, šalátov a pod. Pri vonkajšom použití môžete olej bez problémov aplikovať na ktorúkoľvek časť tela. Vynikajúci je nie len na pokožku, ale aj na vlasy a nechty.

Text a foto: PR