Ovocie s nízkym počtom kalórií a kopou vitamínov – toto by ste mali zvoliť počas diéty

Počas obdobia diéty je dôležité voliť plnohodnotné potraviny, ktoré dodajú vášmu telu nie len energiu, ale aj vitamíny, minerály a rôzne ďalšie telu prospešné látky. Možno už niektorí z vás vedia, no ovocie tiež obsahuje cukor a nemôžete ho jesť vo veľkých množstvách. Sú ale určité druhy, pri ktorých si môžete naozaj dopriať, a to aj počas diéty.

Ovocie s nízkym počtom kalórií a kopou vitamínov
Ovocie s nízkym počtom kalórií a kopou vitamínov (Foto: pixabay.com)

Pomaranče

Tieto citrusové plody sú obľúbené u mnohých z nás. Sú skvelé nie len kvôli dobrej chuti, ale aj počtom kalórií, kde na 100 gramov pripadá okolo 100 kilokalórií. Okrem týchto hodnôt obsahujú pomaranče aj vyššie množstvo vitamínu C, limonoidy, hesperidín či draslík. Vitamíny sú na chudnutie dôležité, nezabúdajte ich dostatočne dopĺňať. Kupóny a zľavové kódy z kategórie na zľavy na chudnutie nájdete aj na webe KuponyZdarma, kde sú stovky eshopov a tisíce zliav. Každá ihneď platná, ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe.

Vodný melón

Aj keď je melón veľmi sladký, neobsahuje veľké množstvo kalórií ani cukru. Čo sa týka kalórií, pohybujú sa okolo 120 kilokalórií na 100 gramov. Čo sa týka minerálov tak obsahuje vápnik, sodík, meď, horčík a draslík, a z vitamínov sú to napríklad vitamín C, B, A a kyselinu listovú. Má pozitívny vplyv na zdravie vlasov, nechtov aj zubov.

Maliny

Maliny si môžete vypestovať aj doma. Majú antibakteriálne, antimikrobiálne a antioxidačné účinky vďaka vitamínom, ktoré sa v nich nachádzajú. Okrem toho sú veľmi dobre aj kaloricky, a to okolo 130 kilokalórií na 100 gramov.

Jahody

Mnoho ľudí ich má najradšej zo všetkých druhov ovocia a nie je to žiadne prekvapenie. Okrem toho, že majú len 140 kilokalórií na 100 gramov, majú skvelú chuť a kopec vitamínov. Obsahujú vitamíny skupiny B, cholín, kyselinu listovú a vitamín E. Tiež obsahujú vlákninu, vápnik, zinok a fosfor.