Kvalitný spánok je najlepší liek na všetky problémy

Často sa vám stáva, že sa ráno prebudíte príliš unavení a takmer vôbec nevyspaní, pritom ste spali niekoľko hodín. To je v podstate bežná vec a človek si v priebehu rokov na to pomaly aj musí zvykať. Pokiaľ by však tieto problémy boli závažnejšie a dlhodobo bránili v bežnom živote, mali by ste to začať riešiť.

Kvalitný spánok je najlepší liek na všetky problémy

Začnite priestorom
Miestnosť, v ktorej spíte by mala byť zariadená čo najjednoduchšie a nič by vás nemalo rušiť v nočnom odpočinku. Asi viete, že červená farba stien sa sem moc nehodí. Tiež by ste mali mať zabezpečené dostatočné vetranie, pretože v prekúrenej izbe bude spánok dosť rušivý. Veľké potenie a dýchanie môže byť veľmi suché.

Matrac je kapitola sama o sebe. Vybrať si tú svoju musíte len vy a to najmä z dôvodu udržania zdravej chrbtice. Niektoré obchody a predajne majú aj svojich odborných predajcov, ktorí presne vedia, aký druh je vhodný. Ak tomu tak nie je poprezerajte si všetky informácie o rozmeroch a zložení. Niekomu sa hodí viac mäkší a iný bude preferovať tvrdší matrac.

Pokračujte v posteli
Tiež si ho musíte vyberať podľa jej veľkosti a roštu. Niektoré postele v rozmeroch 160 x 200 sa vyrábajú aj so špeciálnym matracom. Ale ani dokúpenie nového nie je dnes už žiadny problém. Vyrábajú sa aj špeciálne podložkové matrace, ktoré nie sú klasicky považované za matrac, ale je to akási náhradná vrstva, ktorú veľmi ľahko aplikujete na tú vašu staršiu. Možno sa to radí aj k lacnejším variantom.

Ani vankúš a jeho výber by ste podceniť nemali, pretože je to tiež podložka, bez ktorej sa mnohí nedokážu vôbec vyspať. Takže nezabudnite na primerané vykurovanie, sem tam si vyvetrajte a zaistite používanie príjemných materiálov pre optimálne a pohodlné spanie.

Text a foto: PR