Cvičíte? Určite vás bude zaujímať tento príbeh

Chodievate cvičiť, hrávať futbal, hokej alebo lyžovať a na mnohých ľuďoch ste si všimli, že majú na sebe oblečenie so značkou, na ktorej sa pretína jedno normálne U a druhe obrátené? Ak ste sa niekedy zaujímali, čo to je za značku a prečo sa teší takej obľube medzi športovcami, viete, že je to Under Armour. Značka, ktorá bola založená primárne pre športovcov hrajúcich americký futbal. Šport taký tvrdý, že keby ste skúsili jeden zápas, populárne kúpele Lúčky by sa na týždeň stali vašim domovom. Poznáte príbeh tejto značky?

sport

Prečo sú tie tričká také ťažké
Všetko to začalo v roku 1995, keď Kevin Plank, kapitán školského futbalového tímu, po každom zápase so spoluhráčmi nadával, že ich bavlnené tričká, ktoré nosia pod výstrojou, sú úplne mokré, ťažké a hráči sa v nich vôbec necítia dobre. A nebol to problém iba vysokoškolských hráčov, ale aj tých profesionálnych. Preto, keď ukončil školu, povedal si, že musí vymyslieť niečo lepšie. Tričko, ktoré nebude mokré, ťažké a ani studené ani po zápase v najväčšom lejaku. A tak vytvoril prvý prototyp svojho trička.

Under Armour na začiatku cesty
Prvý prototyp nebol iba jeden kus, bolo to viacero tričiek, ktoré rozdal svojim kamarátom a bývalým spoluhráčom, ktorí už hrali najvyššiu súťaž v americkom futbale a boli z nich nadšení. Netrvalo dlho a onedlho chcel každý hráč v NFL (National Football League) obliekať tričko od Kevina Planka. A tak vzniklo oblečenie Under Armour, čo v preklade znamená „pod chráničmi“.

Z babičkinej pivnice na vrchol
No ešte predtým musel Kevin Plank zohnať 40 tisíc dolárov na rozbehnutie spoločnosti, ktorá fungovala u jeho babičky v pivnici. Tričká vyrábané z mikrovlákien boli počas zápasu suché, ľahké a mali príjemnú teplotu. Toto je hlavný dôvod, prečo si ich hráči NFL zamilovali a neskôr aj hokejisti, futbalisti a iní športovci. Dnes Under Armour vyrába aj obuv, bundy, rukavice či mikiny. Dobrý nápad zariadil, že Kevin Plank sa presťahoval z babičkinej pivnice do Baltimoru, kde jeho spoločnosť patrí medzi najúspešnejšie športové značky na trhu.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)