Ako si vybrať vitrínu do predajne

Je vybavenie vo vašej predajni už staré a nemoderné alebo začínate úplne od nuly, no idete do zariaďovania s veľkým nasadením a s cieľom zaujať nielen skvelou ponukou tovaru, ale tiež imidžom predajne? Nezabudnite ani na štýlovú vitrínu do predajne, ktorá do nej vnesie prvky elegancie.

Ako si vybrať vitrínu do predajne
Ako si vybrať vitrínu do predajne (zdroj: pixabay.com)

Praktické, no veľmi elegantné vitríny do predajne

Vieme, ako sa črty miestnosti zjemnia, ak sa v nej objaví presklená vitrína. Je to druh nábytku, ktorý vďaka využitiu sklenených plôch dobre odráža svetlo v priestore, celý ho znežní a dodá mu moderný charakter. Vitrína sa vďaka skleneným plochám hodí k akémukoľvek vybaveniu, nielen v domácnosti, ale aj v takej predajni.

Tiež už dlhšie uvažujete, čím by ste osviežili priestory predajne? Vitrína do predajne sa ukazuje ako fantastické riešenie. Upúta zaraz vďaka skleneným plochám a lesku, ale aj tovaru, ktorý v nej budete vystavovať, chránený pred prachom či zvedavými dotykmi zákazníkov. Ak ide o vzácny druh tovaru alebo menšie druhy tovaru, je navyše vhodné ho vo vitríne bezpečne uzamknúť.

A tak nie je nič výnimočné nájsť vitrínu v obchode s módou, módnymi doplnkami, ale aj v zlatníctvach, záložniach či dokonca v cukrárňach alebo múzeách. Zaoblené, hranaté, vysoké a štíhle či robustné a nižšie, vitríny s masívnym, hliníkovým alebo oceľovým rámom, celosklenené a prachotesné vitríny, všetky si trúfajú efektne doplniť nábytok do predajne. Ale pozor, menej je viac, a preto to netreba preháňať ani s počtom vitrín v predajni, nech to v nej nepôsobí chaoticky.

Aj s výberom vhodnej vitríny vám dokážu pomôcť profesionáli

Niekto skutočne nemá čas alebo ho jednoducho nebaví riešiť otázky interiérového dizajnu, a tak návrh interiéru a jeho zariadenie prenechá radšej odborníkom na architektúru. Nie je na tom nič zlé. Majiteľ predajne získa istotu, že bude navrhnutá tak, aby spĺňala všetky dôležité kritériá. Veď na detailoch záleží. Interiér musí pôsobiť vzdušne aj napriek tomu, že sa v ňom vystavuje množstvo tovaru.

Nestačí ale vybrať len vhodný typ vitríny do predajne, ale k nej aj zladiť ostatný nábytok, ako sú regály, police či vešiaky. Štýly, farby a materiály zákazníci podvedome evidujú aj pri nakupovaní, preto je dôležité, aby vybavenie predajne hneď od začiatku vzbudzovalo dobrý prvý dojem. Ak teda výber vitríny a ostatného nábytku prenecháte špecialistom, vám ostane viac času riešiť si vlastný biznis.

Komerčný článok