Ako bojovať proti akné

Akné je jedným z najväčších nepriateľov všetkých tínedžrov. Ale je také férové, že si nevyberá iba tých s nižším vekom, ale trápi aj starších. Jedným z najznámejších ľudí, ktorým robí zle, je aj Cameron Diaz. Takže vidíte, že akné nerobí žiadne rozdiely. Akými spôsobmi sa ho môžete zbaviť? Bojovať proti akné je zložité, každý má iný typ pokožky, na ktorú zaberá jeden spôsob viac ako iný, no tieto recepty patria medzi najúčinnejšie.

tvar

Pobyt pri mori
Zájazdy k moru boli v minulosti obľúbeným liekom pre astmatikov, ktorým morský vzduch uľavil a dýchalo sa im lepšie. Slnko, slaný vlhký vzduch a kúpanie sa v mori je dobrým receptom, ako pomôcť svojej pleti v boji proti akné. Musíte si však dať pozor, aby ste svoj stav nezhoršili opaľovacími krémami a príliš veľa slnkom. Ináč sa vám pleť môže ešte zhoršiť.

Zemiaky
Nebojte sa, nemusíte každý deň zjesť kilo surových zemiakov, aby sa vám zlepšila pleť. Rozkrojte zemiak a pretrite si ním miesto, ktoré vás najviac trápi. Škrob zo zemiaku pokožku stiahne, vyčistí a pomôže vám zbaviť sa vyrážok.

Používajte krém proti akné
Vybrať si krém proti akné, ktorý vám vyhovuje a pomáha vám, je pomerne zdĺhavý proces, pretože ten vám nesedí, tento vám pomáha, ale dráždi pokožku a tento nerobí nič. Základom je zamerať sa na krémy, ktoré sú vyrobené na prírodnej báze a nie sú agresívne. Veľmi populárny a zároveň s dobrými výsledkami je krém, ktorý obsahuje slimačí sliz. Je to na vás, či sa odvážite skúsiť tento menej tradičný krém.

Dôležitá je pravidelná hygiena
Veľmi dôležité je, postihnuté miesto pravidelne umývať, aby sa vám akné nezapálilo. Ideálne je antibakteriálne mydlo, ktoré nie je agresívne. V niektorých prípadoch, keď akné nie je v rozkvete, vám stačí aj táto najmenej náročná forma boja – mydlo. Lepšie je používať tekuté ako tuhé, na ktorom sa môžu udržiavať baktérie. Aj vy môžete vyhrať boj proti akné, vyskúšajte tieto rady.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)